baza wiedzy

dbamy o twoje bezpieczeństwo

Pytania

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zadaj je nam przez formularz!

Po opalaniu zalecamy 48h przerwy, by skóra mogła się zregenerować.
Efekt jest natychmiastowy, lampy w naszych łóżkach są najwyższej jakości.
Na łóżkach brązujących efekt jest bardzo widoczny, natomiast łóżko z normami europejskimi daje Ci natychmiastowe muśnięcie naturalnym słońcem.
Czas opalania uzależniony jest od mocy lamp, typu skóry oraz intensywności opalenizny.
Korzystając z łóżka po raz pierwszy dawka promieniowania powinna być minimalna.
Fototyp to reakcja skóry na działanie promieni słonecznych. Wyróżnia się 6 fotytypów określanych według rodzaju cery, koloru włosów, obecności lub braku piegów, tendencji do oparzeń słonecznych lub przeciwnie, zdolności do opalenizny.
  • Fototyp I: skóra mlecznobiała (rude włosy), zawsze ulega oparzeniom, nigdy się nie opala, dużo piegów.
  • Fototyp II: skóra jasna, zawsze ulega oparzeniom, niekiedy lekko się opala, sporo piegów.
  • Fototyp III: skóra jasna lub lekko oliwkowa, niekiedy ulega oparzeniom, zawsze się opala (średnia opalenizna), niewiele piegów.
  • Fototyp IV: skóra oliwkowa, nigdy nie ulega oparzeniom, zawsze się opala (ciemna opalenizna), brak piegów.
  • Fototyp V: skóra ciemna, nigdy nie ulega oparzeniom, zawsze się opala (bardzo ciemna opalenizna), brak piegów.
  • Fototyp VI: skóra czarna, nigdy nie ulega oparzeniom, brak biegów.
Im niższy fototyp (fototyp III, a szczególnie I i II), tym wyższy zalecany faktor ochrony przeciwsłonecznej.
Jeśli planujesz w najbliższym czasie depilację, swój czas na solarium zaplanuj dwa dni przed zabiegiem. Również po depilacji unikaj solarium przez dwa dni. Skóra przed depilacją musi być złuszczona. Opalając się zaraz przed depilacją narażasz się na powstanie plam ze względu na łuszcząca się skórę. Po depilacji skóra jest bardzo podrażniona, wybierając się w tym czasie na solarium narażasz się na powstanie przebarwień i uczulenia skóry.
Zabieg kwasami nie wymaga przygotowania, natomiast po zabiegu nie należy opalać skóry przed 3 miesiące, gdyż złuszcza się i narażasz się na powstanie plam.

Każdy zabieg, który planujesz wykonać w najbliższym czasie skonsultuj ze swoją kosmetyczką. Powinna ona dokładnie poinstruować Cię o przygotowaniu do zabiegu.
Samo promieniowanie emitowane przez lampy solaryjne nie ma niekorzystnego wpływu na rozwój prenatalny dziecka. Wielu lekarzy zaleca jednak, by przez okres ciąży i karmienia piersią unikać częstego korzystania z solarium. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu zapobiegania ewentualnym dolegliwościom ciążowym. Przyszłe mamy powinny unikać przegrzewania organizmu i gwałtownych zmian temperatury ciała, ponieważ grożą one wzrostem ciśnienia tętniczego krwi. Wysokie ciśnienie krwi w ciąży może stanowić zagrożenie dla matki i dziecka, np. może przyczynić się do przedwczesnego odklejenia się łożyska i niedotlenienia płodu.
Zdecydowanie nie. Makijaż jest jak bariera – samo promieniowanie spotka się ze skórą, ale nie pozostawin a niej ładnego efektu.
Kontakt z promieniami UV może prowadzić do trwałego uszkodzenia wzroku. Zamykanie oczu nie wystarczy, do pełnej ochrony konieczne jest stosowanie okularków ochronnych. W każdej kabinie solarium znajdują się specjalne atestowane okulary „łezki”, natomiast w kapsułach stosowane są okularki z gumką.
Opalenizna utrzymuje się około 2 do 4 tygodni od ostatniej kąpieli słonecznej. Wskutek naturalnej odnowy skóry, komórki znajdujące się najwyżej są stale złuszczane. Skóra odnawia się całkowicie po około 28 dniach. Aby dłużej zachować ładną opaleniznę należy używać specjalistycznych kosmetyków solaryjnych.
Zmiana koloru skóry, jej brązowienie, jest jednym z mechanizmów obronnych przed promieniami słonecznymi z obszaru ultrafioletu. Obserwacje efektów fizjologicznych, jakie niesie promieniowanie ultrafioletowe, doprowadziły do podziału na trzy zakresy:

UVA (320-400 nm)
UVB (280-320 nm)
Kąpiel, prysznic bezpośrednio po opalaniu nie ma żadnego wpływu na utratę opalenizny, ponieważ procesy odpowiedzialne za ten efekt zachodzą w głębszej warstwie skóry. Jeśli jednak stosujemy specjalne kremy solaryjne należy odczekać przynajmniej 2h by dany preparat miał szanse zadziałać.
Sucha skóra opala się bardzo trudno i słabo. Przed opalaniem powinno się zadbać o dobre nawilżenie skóry.
Lampy brązujące różnią się przede wszystkim od urządzenia opalającego marką łóżka, modelem, ale i ilością oraz mocą zainstalowanych lamp, liczbą i mocą opalaczy twarzy, usytuowaniem wylotów wentylacji i klimatyzacji. Łóżka różnią się także funkcjami dodatkowymi, które uatrakcyjniają opalanie. W zależności od modelu są to: bryza, czyli mgiełka wodna, aromaterapia, przewodnik głosowy. Lampy opalające w solarium emitują promieniowanie ultrafioletowe, składające się z mieszaniny promieni UVA i UVB. W spektrum promieniowania lamp brązujących zwiększona jest ilość promieni UVA, co powoduje szybkie ciemnienie pigmentu zawartego już w skórze. Ta bezpośrednia, powierzchowna opalenizna pojawia się natychmiast, jednak utrzymuje się przez krótki czas. Za głęboką opaleniznę odpowiedzialne są natomiast promienie UVB. Jego rola polega na pobudzeniu komórek barwnikowych naszej skóry – melanocytów do produkcji nowych pigmentów.
Zdecydowanie lampy na twarz są mocniejsze ,ale posiadają specjalne filtry. Lampy na twarz maja możliwość regulacji, czyli ,,zwiększenie maksymalne, zmniejszenie minimalne mocy” lub tez ,,całkowite wyłączenie lamp”.
Solaria pionowe to typowe urządzenia niskociśnieniowe. Opalają trochę inaczej ponieważ również twarz opalana jest przy pomocy lamp niskociśnieniowych, przy większej obecności promieniowania UVB co czasem powoduje lekkie jej zaczerwienienie. Efektu takiego nie wywołują opalacze wysokociśnieniowe w klasycznych łóżkach opalających. Zwolennicy tub to osoby preferujące krótkie czasy opalania a także skrajną higienę. W kapsułach ciało nie ma bowiem kontaktu z płytą akrylową. Faktem jest także to, iż tuby opalają bardziej równomiernie ze względu na jednakową odległość ciała od lamp.
Nawiew podczas opalania nie ma wpływu na intensywność uzyskanego efektu. Jest On głównie przeznaczony dla naszego komfortu po to by nie było nam zbyt zimno lub gorąco. Czas spędzony w solarium powinien być przyjemny i relaksacyjny, dlatego tez nawiew możemy regulować indywidualnie do naszych potrzeb.
Bryza podczas opalania jest przeznaczona głównie do schładzania naszego Ciała. Jest ulepszeniem komfortu opalania, wiec nie ma wpływu na intensywność uzyskanej opalenizny czy tez osłabienie jej.
Im bardziej skóra nawilżona, tym lepiej się opala – to nasze motto. Jednak jeśli przychodzisz z olejkiem stosowanym na plażę to zapomnij o pięknej opaleniźnie z solarium. Olejki stosowane na plażę mają w sobie filtry, które blokują dostanie się promieni z lamp.
Krem tylko nawilża, jeśli zależy Ci na pogłębionej opaleniźnie wybierz krem z solarium , który dodatkowo zawiera w sobie bronzery.
Produkty które Państwu oferujemy są najlepsze, ponieważ perfekcyjnie działają na nasze ciało. Nasze kosmetyki nie posiadają filtrów ochronnych, jakie stosuje się na naturalne słońce. Więc jeśli nie chcesz dopuścić do poparzeń na słońcu, nie używaj kosmetyków z solarium, jak również na odwrót, produkty na słońce blokują opalanie się w solarium.
Olejki stosowane na plażę mają w sobie filtry, które blokują dostanie się promieni z lamp.
Olejek tylko nawilża, jeśli zależy Ci na pogłębionej opaleniźnie wybierz krem z solarium , który dodatkowo zawiera w sobie bronzery.
Naturalne słońce emituje światło UVB, natomiast solarium światło UVA i UVB. Promienie UVA działają na skórę właściwą, czyli docierają bardzo głęboko. 15 minut spędzone w solarium jest dla skóry jak cały dzień na słońcu.
Są to miejsca podparcia ciała. Pleksa na której leżysz jest twarda, ciało podpiera się w tych miejscach i przylegając zostawia biały ślad. Stąd te plamki.
Jest ryzyko, że w pewnych miejscach na ciele Twój organizm nie produkuje melaniny w skórze, stąd mogą powstawać białe ślady. Jeśli zażywałeś/zażywałaś antybiotyk również jest ryzyko, że pojawią się przebarwienia. Stosowanie samoopalaczy również wpływa na jakość opalania, wtedy na pewno dostaniesz przebarwień.
Jeśli żadne z powyższych powodów Cię nie dotyczy, ZMIEŃ SOLARIUM! Właściciel najwidoczniej nie dba o jakość i zadowolenie swoich klientów.
Temperatura pleksy nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o efekt opalania. Na Twoja opaleniznę ma wpływ moc lamp a nie temperatura łóżka. Jeśli wejdziesz na rozgrzane łóżko to Twój organizm bardzo szybko się rozgrzeje i zacznie się szybciej pocić, ale opalenizna będzie taka sama jak po zimnym łóżku.
Przyspieszacz z tinglem to krem z czynnikiem działającym na naczynia krwionośne. Rozszerza je co powoduje mocniejsze uaktywnienie pigmentu. W odczuciu jest mało przyjemny szczypie, miejscami czuć go jakby małe igiełki wbijały się w ciało. Takie objawy utrzymują się nawet do pół godziny po opalaniu.
Antykoncepcja to szeroka dziedzina, i dlatego warto zapytać producenta czy dane środki antykoncepcyjne zawierają składniki działają fotouczuleniowo. Takie informacje muszą być jednak ujęte w ulotce do danego preparatu. Jeśli nie ma takiego zapisu, to nie ma przeciwwskazań.
Nie ma bezpośredniego przeciwwskazania do opalania się w solarium podczas takiego okresu. To czy solarium w tym okresie jest wskazane zależy przede wszystkim od indywidualnego samopoczucia kobiety. Jeśli cierpi ona w okresie jesienno- zimowym na depresję, a miesiączka nie doprowadza do skrajnego wyczerpania organizmu, to opalanie w solarium może nawet złagodzić objawy. Pamiętajmy jednak że każde opalanie związane jest z podniesieniem ciśnienia tętniczego i lekkim dodatkowym zmęczeniem organizmu. Dlatego też lekarze odradzają korzystanie z solarium lub leżenie na plaży w okresie miesiączkowania. Jeśli kobieta czuje się stosunkowo dobrze a celem jej wizyty w solarium nie będzie w pierwszej linii brąz lecz jej zdrowie i synteza witaminy D3 to może ona skorzystać z usługi profesjonalnego salonu solarium. Zalecamy wybranie łóżko o słabszym działaniu, np. z normami europejskimi.
Skóra opala się tak samo, jednakże prawie każdy stosuje kremy lub podkłady na twarz. Niektóre kosmetyki zawierają filtry co też blokuje promienie UV emitowane z lamp. Twarz też jest częściej przemywana poprzez toniki bądź płyny do demakijażu. Lampy na twarz są troszkę inne, dlatego że skóra na twarzy jest bardziej wrażliwa i cienka, dlatego też opala się troszkę słabiej.
Problem karmienia i solarium to problem o dziwo tylko wtedy kiedy nie ma się na uwadze zdrowia dziecka i swojego również. W porze zimowej, kiedy słońca nie mamy za wiele, w organizmie człowieka dochodzi do niebezpiecznego obniżenie poziomu witaminy D, która jest bardzo ważnym elementem do pozytywnego rozwoju zarówno płodu kobiety ciężarnej jak i noworodka karmionego piersią.
Tanoreksja to nie choroba, lecz w dużej części psychiczne uzależnienie polegające na ciągłej chęci bycia opalonym i nie tylko opalonym bo opalanie się to nie tylko brąz. Tanorektycy to osoby światłolubne, odczuwające potrzebę ciągłego kontaktu ze słońcem. Od 30 lat, czyli od chwili wynalezienia solarium, stanowią one również stałą klientelę w salonach oferujących opalanie.
To stwierdzenie nie jest prawdziwe, ale jak zwykle bywają wyjątki. Osoby o bardzo jasnej karnacji, których ewolucja pozbawiła możliwości produkcji dodatkowego pigmentu nie zmienią koloru swoje skóry wizytami w solarium czy tez na plaży. Nie znaczy to jednak, że nie potrzebują one do życia promieni słonecznych. Wręcz przeciwnie – to dlatego natura obdarzyła ich tak jasna skórą.
Promienie ultrafioletowe UVA oraz UVB występują zarówno w słońcu jak i solarium. To one są odpowiedzialne za kilka procesów zachodzących w naszej skórze podczas opalania się. Jeśli opalamy się w solarium na lampach o wywarzonym i porównywalnym ze słońcem spektrum i robimy to rozsądnie to efekty będą takie same. Na urlopie opalamy się 14 dni, czasami po kilka godzin dziennie, w solarium seans trwa od 6-20 minut i równoważy jeden dzień opalani na plaży. Jeśli chcemy porównywalnych pod względem trwałości i koloru efektów, bez dodatkowego ryzyka, musimy odwiedzić salon kilkanaście razy i opalać się stopniowo w taki sposób, aby nie doprowadzić po poparzenia.
Wśród asortymentu naszego gabinetu znaleźć można kosmetyki w formie pitnej. Nasz rewelacyjny produkt SUNSHOT, posiadający w sobie ogromną ilość beta-karotenu, wspomaga opalanie od wewnątrz organizmu. Dla tych, którzy nie lubią się smarować, proponujemy produkt do picia o smaku pomarańczowym.
Ryzyko blaknięcia tatuażu podczas opalania na słońcu/solarium jest jak najbardziej na miejscu. Podczas opalania należy na swój tatuaż nałożyć folię aluminiową lub użyć kremu z filtrem 50+ zakupionego w aptece. W naszym asortymencie również posiadamy kosmetyk chroniący przed blaknięciem.
Skóra podczas naświetlania utlenia się, i właśnie to utlenianie się powoduje nieprzyjemny zapach po opalaniu. W naszym asortymencie posiadamy kosmetyki tak dobre, które niwelują nieprzyjemny zapach po opalaniu plus posiadają w sobie bronzery. Zachęcamy do stosowania!
W chłodne i pochmurne dni tęsknimy za ciepłymi promieniami słońca. Opalone ciało pozwala bowiem czuć się pięknym i cieszyć się pięknym brązem opalonej skóry przez cały rok. Podczas opalania w naszym organizmie zwiększa się poziom endorfin, tzw. Hormony szczęścia, które wywołują doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz wprowadzają nas w stan euforyczny.
Kosmetyki jakie oferujemy w naszym gabinecie są jednymi z najlepszych na rynku. Produkty marki Australian Gold, która specjalizuje się w rewelacyjnych kremach do opalania bez SAMOOPALACZY, cieszą się ogromną popularnością na świecie. Nie jesteście więc narażeni na plamy, smugi i ślady na ubraniach, a jedynie tylko na piękną opaleniznę.
Nasze łóżka oferują bezpieczną opaleniznę i zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu witaminy D w organizmie. Witamina D jest niezbędna dla zdrowia. Zmniejsza ryzyko zachorowań m.in. na: zapalenie wirusowe, osteoporozę, krzywicę, nadciśnienie,raka piersi, płuc, prostaty i co ciekawe również raka skóry.
Samoopalacz nie przyspiesza, ani też nie osłabia opalania. Można z niego korzystać, równolegle opalając się w solarium czy też na plaży. Mimo tego, źle rozsmarowany na ciele może powodować plamy, bądź nawet poparzenia.
Zdecydowanie i kategorycznie nie – takie zachowania jest porównywalne z samobójstwem! Jeśli chcesz wyrównać efekt opalania na plaży to zanim odwiedzisz solarium musisz odczekać kilka dni. Skóra potrzebuje odpoczynku. Opalanie zmęczonej już słońcem skóry to największa kara, jaka może ją spotkać. Pamiętaj, że w solarium słońce świeci mocniej aniżeli na plaży, w innym wypadku nie byłoby efektu po kilkunastu minutach.
Nie ma konieczności wyjmowania soczewek kontaktowych, jeśli opalamy się w solarium i przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. Obowiązek używania okularów ochronnych w wypadku osób noszących szkła kontaktowe jest bezwzględny i nie należy go bagatelizować. Soczewka szkła kontaktowego wielokrotnie podnosi ryzyko uszkodzenia organu wzroku. Okularki ochronne, których zadaniem jest całkowite wyeliminowanie promieni ultrafioletowych, zabezpieczają w ten sposób oczy przez uszkodzeniem i umożliwiają opalanie bez konieczności wyjęcia szkieł kontaktowych. Gdy masz kontakt z faktorem okularki nie są potrzebne – sprawdź czy Twój producent posiada takie soczewki.
Nie ma takiego nakazu czy zalecenia, ale jeśli już opalamy się w miejscu tak intymnym jak solarium, to możemy opalać się bez bielizny. Tym samy opalamy równomiernie całe nasze ciało. Ale uwaga! Należy pamiętać o tym, że jeśli nigdy wcześniej nie opalaliśmy się bez bielizny to nasza skóra jest w tych miejscach bardzo wrażliwa i łatwo doprowadzić ją do podrażnień czy poparzeń.